Martin Konečný

Narozen: 1984
Kvalifikace: Trenér II.třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)


Kontakt: 606884110 / konecny.gym@seznam.cz

Martin je dvojnásobným olympionikem (Peking 2008 a Londýn 2012), mistrem a vícemistrem Evropy, držitelem 12 titulů pro absolutního mistra ČR v šestiboji. V roce 2005 vytvořil světový rekord v počtu tzv. tkačevových přeletů na hrazdě. Za dobu své kariéry závodil v několika světových velkoklubech za všechny můžeme jmenovat například německý Bayern Mnichov. Po celou kariéru Martina doprovází trenér Olda Otava.
 
Martin je zakladatelem GYMPRY. Trénování se věnuje již 10 let, nejprve vedl individuální tréninky pouze pro dospělé, ale brzy ho začala bavit i práce s dětmi. Na trénování dětí ho nejvíce baví jejich spontánnost. Motivací jsou Martinovi pokroky jeho svěřenců z kterých má vždy radost. Nyní už jeho svěřenci patří k nejlepším v ČR a přivezli už řadu medailí z Mistrovství ČR.

Kompletní výsledky

Mgr. Aneta Morysková

Narozena: 1992
Kvalifikace: Trenér I.třídy (Magisterské studium FTVS UK – specializace gymnastické sporty)
Rozhodčí I. třídy (olympijský cyklus 2022–2024)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – holky (7 – 15 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 720308060 / morysanet@seznam.cz

Anet je společně s Martinem spoluzakladatelem GYMPRY a nyní se podílí na celém jejím chodu.
Aneta se sportovní gymnastice věnovala 13 let a několikrát se zúčastnila Mistrovství ČR. Nejprve závodila za TJ Pedagog Modřany a potom co se s rodinou přestěhovali do Kutné Hory, tak za TJ Sokol Kolín. Díky kvalitní gymnastické průpravě se ji dařilo i v jiných sportech. Dva roky se věnovala akrobatickému lyžování pod vedením Aleše Valenty, Lukáše Vokatého a Christiana Rijavce, ale nakonec zvítězila atletika – skok o tyči a tak v roce 2009 přešla do Prahy do skupiny Zdeňka Lubenského. Anet je od dorosteneckého věku členkou reprezentačního týmu ČR. V mládežnických kategoriích se stala několikrát mistryní ČR jak na dráze tak v hale. Má za sebou účast na zajímavých závodech, jako například Zlatá tretra Ostrava, nebo vítězství na několika mezinárodních závodech a mezistátních utkáních. V kategorii do 22 let pak startovala ve finále Mistrovství Evropy v Tallinnu a v roce 2015 na seniorském Mistrovství Evropy v Praze. Její osobní rekord má nyní hodnotu 430 cm.
Anet byla v roce 2021 se svoji svěřenkyní – Elen Strculovou vybrána pro účast na mezinárodním gymnastickém campu ve Finské Kuortane, kde se mohou zúčastni vždy pouze dvě gymnastky z každé země. V současné době se její závodnice umisťují na předních příčkách na Mistrovství ČR.
 
Sportovní gymnastika pro Anet zůstala srdcovou záležitostí, hlavně díky přátelům, které v tomto sportu poznala. Rozhodla se tedy věnovat trénovaní malých gymnastek a i s nimi už slaví první úspěchy na republikové úrovni. Trenérské práci se věnuje více jak 13 let a má na ní nejraději její různorodost.

Barbora Morysková

Narozena: 1997
Kvalifikace: Trenér III. Třídy (dokončuje trenérskou kvalifikaci II. Třídy na FTVS a současné navštěvuje V. Ročník právnické fakulty)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika – předzávodní holky (5 – 9 let)
 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5 – 12 let)
 • Individuální lekce
 • Rozhodčí II. třídy (olympijský cyklus 2022–2024)


Kontakt: 721261311 / b.moryskova@gmail.com

Pokud ji neuvidíte v gymnastické hale pravděpodobně brázdí svahy některého zimního sportovního centra, nebo si užívá skoky a polety ve snowparku. Taktéž pro ní se totiž gymnastika, které se věnovala 10 let stala skvělým základem a odrazovým můstkem do světa „velkého“ sportu. Bára závodí na snowboardu a mezi její úspěchy patří například titul vicemistryně ČR ve freestyle snowboardingu.
 
Sportovní gymnastice se věnuje po celou dobu své snowboardové kariéry a jak sama říká získala díky ní výbornou stabilitu a schopnost dobře se orientovat ve vzduchu při tricích, zejména těch s rotací.
 
Na dětech se Báře líbí jejich pozitivní energie. Trénování vnímá jako smysluplný způsob aktivního odpočinku. Nyní se Bára věnuje především studiu – je ve třetí ročníku FTVS a zároveň v pátek ročníku ročníku na Právnické fakultě v Praze a také byla vybrána a zdárně absolvovala kurzu sportovní diplomacie pořádané Českým olympijským týmem.

Mgr. Kristýna Opočenská

Narozena: 1993
Kvalifikace: Trenér I. třídy (Magisterské studium FTVS UK – specializace gymnastické sporty)
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – holky (5 – 12 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Gymnastická školička (3 – 5 let)
 • Individuální lekce
 • Joga
 • Lekce pro dospělé
 • Školení trenérů


Kontakt: 724717504 / k.opocenska@seznam.cz

Kristýna se věnuje sportovní gymnastice již 19 let. Začínala ve svých 5ti letech na TJ Slovan Praha a později působila 9 let při SG Bohemians Praha. Několikrát po sobě se stala Přebornicí Prahy a v roce 2014 se stala Mistryní ČR v kategorii ženy B. Ve sportovní gymnastice závodila také v německé Bundeslize.
Dále je vícenásobnou Mistryní ČR v teamgymu a mezi její další sportovní úspěchy patří účast na Mistrovství Evropy teamgym v letech 2010–2012.
Ve svých 18ti letech začala trénovat malé gymnastky a trenérské činnosti se věnuje dodnes. Má nejvyšší trenérskou licenci I. třídy na UK FTVS a také je rozhodčí III. třídy. Vede také kurzy akrobacie pro dospělé a provádí lektorskou činnost pro začínající trenéry.
Svoje trenérské obzory si rozšiřuje i v Německu, kde krátce působila jako trenérka sportovní gymnastiky ve Frankfurtu, také absolvovala i několik školení pro trenéry SG.
Kromě gymnastiky má ráda plavání a skoky do vody a je vedoucí mezinárodního skautského tábora.

David Helekal

Narozen: 1996
Kvalifikace: Fittness trenér B
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika B / C – holky (8 – 14 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Kruhové tréninky a kalistenika
 • Individuální lekce


Kontakt: 777501160 / dafcauii@gmail.com

Opravdový šplhoun našeho trenérského týmu je David. Závodně se věnuje olympijskému šplhu, v této disciplíně se pravidelně účastní mistrovství české republiky. Nejcennějším umístěním je stříbrná medaile a tedy titul vicemistra ČR ve šplhu do 4,5 metrů.
Skvělým doplňkovým cvičením pro jeho hlavní disciplínu je kalistenika, tedy cvičení s vlastní váhou těla a samozřejmě gymnastika. I když je srdcem i duší sporťák, nemá úplně rád soutěžení, spíše se věnuje všeobecnému tělesnému rozvoji, zajímavé proto je že absolvoval například zápas v boxu, nebo závody ve vzpírání. Děti na gymnastice trénuje třetím rokem a stejně tak si rozšiřuje vzdělání na FTVS UK.

Lenka Proksová, DiS.

Narozena: 1982
Kvalifikace: Trenér III. Třídy

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Capoeira


Kontakt: 737039012 / lenka.proksova@gmail.com

Lenka získala pozitivní vztah k pohybovým aktivitám již na základní škole, kde dlouhodobě navštěvovala kroužek moderní gymnastiky, bavilo ji skloubení hudby a pohybu. Toto jí zůstalo do dospělosti, kdy si vyzkoušela více sportovních aktivit, nakonec však zakotvila u brazilské capoeiry, která právě kombinuje hudbu s akrobatickými prvky a bojovým uměním. Kromě tréninků Lenka spolupořádá capoeirové kempy. U tohoto sportu si uvědomila důležitost rozvoje pohybových schopností prostřednictvím sportovní gymnastiky, začala se tedy věnovat učení tréninkových metod, aby je mohla zařadit do svých lekcí. Jak sama říká je ráda, že díky akademii GYMPRA dostala šanci tyto schopnosti u dětí rozvíjet v gymnastické přípravce a vybavit je důležitými základy do budoucího sportovního života.

Klára Hadrbolcová

Narozena: 1992
Kvalifikace: Trenér III. třídy
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika C – holky (8 – 14 let)
 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5 – 12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 731847863 / Klarahadrbolcova@seznam.cz

S gymnastikou Klára začínala ve 4 letech v TJ Bohemians Praha. Byla v žákovské reprezentaci a v roce 2007 se dostala do juniorské reprezentace. Nej­větším úspěchem bylo, když se v roce 2010 zúčastnila Mistrovství světa v Rotterdamu. Na světovém poháru v Ostravě se dokonce dostala do finále na prostných (5.místo) a na přeskoku (7.místo). Na kontě má i mnoho účastí na mezinárodních závodech. Je více – mistryní České republiky ve víceboji z roku 2010 a také několikanásobnou medailistkou z Mistrovství ČR družstev. Českou republiku také reprezentovala v roce 2008 na Mistrovství Evropy v teamgymu v Gentu.
Kláru nyní na plno zaměstnává její 4 letá dcerka Zuzka i proto se zase vrátila zpátky ke gymnastice. V roce 2019 si Klára rozšířila kvalifikace na rozhodčí III. třídy a také trenérskou licenci.

Mgr. Marek Goldman

Narozen: 1986
Kvalifikace: Trenér II. třídy sebeobrana a II.třídy gymnastika a thajský box

Kurzy: 

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Závodní gymnastika – kluci (předzávodní – 5–7 let)
 • Individuální lekce
 • Vedoucí sportovních a příměstských táborů


Kontakt: 721312185 / gmarek@seznam.cz

Marek vystudoval pedagogickou fakultu univerzity v Hradci Králové obor tělesná výchova a základy techniky. V současné době učí osmým rokem tělesnou výchovu, sebeobranu, zdravotní tělesnou výchovu, fyzioterapii a kineziologii na Střední zdravotnické škole Ruská v areálu Vinohradské nemocnice. Profesi zdědil po otci a ve sportovním prostředí se pohybuje od dětství. Působí jako táborový vedoucí a na studiích pracoval jako animátor pro děti cestovní kanceláře Fischer v zahraničí. V mládežnických kategoriích nahlédl do ligového fotbalu. Dnes se věnuje kontaktním sportům, je trenérem sebeobrany a thajského boxu. Hlavní trenérskou náplní je gymnastika a práce s mládeží, která dle jeho slov tvoří pohybový základ pro všechna sportovní odvětví.

Mgr. Jakub Šiman

Narozen: 1995
Kvalifikace: Trenér III. třídy gymnastika a III. třídy tenis

Kurzy: 

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 774049481

Jakub se stal trenérem GYMPRY už během svých studií na UK FTVS obor tělesná výchova a sport. V dětství se věnoval úpolovým sportům, které poté rozšířil o všeobecně rozvíjející programy, včetně základů gymnastiky. Následně se rozhodl jít cestou sportovních her a zhruba 8 let hrál rugby. Zároveň u něho vznikla vášeň pro tenis, která nakonec zvítězila nad vším ostatním. Společně s tenisem mu znovu začala být blízká gymnastika, zejména pro její všestranné působení na tělesnou zdatnost a velkou pohybovou různorodost. Jakub díky spojení trenérského přístupu z tenisu a gymnastiky prosazuje radost a nadšení z pohybu, nezbytné překonávání překážek v tréninku a vhodné výchovné působení.

Ing. Martina Černá

Narozena: 1996
Kvalifikace: Trenérka III.třídy

Kurzy:

 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 606939392 / martinacerna@post.cz

Marťa se gymnastice věnovala zhruba 5 let, ale nakonec ji osud zavedl ke sportovnímu aerobiku. V deseti letech se stala členkou dnes již několik let nejúspěšnějšího klubu v ČR – Fitness centra Báry a Hanky Šulcové. Na závodní ploše byla k vidění jak v kategorii trio, tak i single a fitness grande. Právě v kategorii fitness grande dosáhla se svým týmem největších úspěchů, mezi které patří dva tituly mistryně světa. První titul kadetské mistryně světa vybojovala v roce 2008 v moskevské Dubně, druhý – juniorský, pak v roce 2013 v Bělehradě. Dále se může ze stejné kategorie pochlubit čtyřmi zlatými medailemi z Mistrovství České republiky, jedním stříbrem a dvěma bronzy z Mistrovství Evropy a třemi tituly druhé vicemistryně světa.

Po ukončení závodění a nástupu na vysokou školu se opět rekreačně začala věnovat gymnastice. Kromě trénování nezávodních dětí se v rámci Gympry Marťa našla i v organizaci různých akcí, jako jsou příměstské tábory, nebo teambuildingy pro trenéry. Nejčastěji ji na akci potkáte s mikrofonem v ruce, nebo na podiu – tančící s dětmi.
Kromě trénování zvládá ještě jezdit jako instruktor na letní kurzy přežití v přírodě, i na seznamovací kurzy pro nastupující prváky na ČZU.

Mgr. Svatava Kopáčková

Narozena: 1979
Kvalifikace: Trenér III. třídy

Kurzy:

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)


Kontakt: 603991422 / Kopackova.s@gmail.com

Sváťa s gymnastikou začala ve třech letech, stejně jako s krasobruslením. Ke sportovní gymnastice Sváťu přivedla její teta, která je zároveň také gymnastickou trenérkou v Jihlavě a ke krasobruslení se Sváťa dostala díky své mamince, která byla také po celou dobu její trenérkou. Po ukončení gymnastiky a krasobruslení se začala Sváťa věnovat trénovaní jak holek, tak i kluků. Sváťa je absolventem FTVS UK v oboru tělesná výchova a sport v kombinaci s biologií. Oblíbeným koníčkem kromě trénování dětí je především cestování, nejoblíbenější destinací je Kuba. Sváťa se nyní věnuje především trénování kluků. Sváťa má dvě děti Klárku a Davídka, které již několik let závodí za GYMPRU.
Sváti oblíbené motto: „Co mě nezabije, to mě posílí“ :)

Jana Jodasová

Narozena: 1962

Kurzy:

 • Baletní příprava závodních holek

Výuce baletu se Jana začala věnovat v Baletní přípravce Národního divadla pod vedením Naděždy Sobotkové (1970–1973). V letech 1973–1981 navštěvovala Státní konzervatoř. V roce 1981 nastoupila do baletního souboru Národního divadla. Tančila ve všech premiérách klasického i novodobého repertoáru. V řadě baletů ztvárnila i sólové role.
Od 1. února 1998 začala pracovat jako pedagožka Baletní přípravky ND. Za dobu svého působení vychovala řadu malých talentů. S platností od 1. ledna 2011 byla jmenována uměleckým šéfem Baletu ND do funkce vedoucí Baletní přípravky ND, kde plně navázala na dřívější tradici, ale založila i nové, např. velmi úspěšnou tradici výročních představení. Jana rovněž připravila a vedla své žačky v úspěšných představeních baletu ND jako jsou např. Zlatovláska, Louskáček, či La Sylphide / Napoli a mnoho dalších. V posledních několika letech působí rovněž v Baletním studiu Trio, s kterým dosáhla řady úspěchů v různých soutěžích. S našimi gymnastkami Jana spolupracuje již 6 let. Baletní příprava je nedílnou součástí jejich celkového projevu na nejrůznějších soutěžích.

Mgr. Pavlína Rampouchová

Narozena: 1997
Kvalifikace: Trenér III. třídy gymnastika, Fyzioterapie
Rozhodčí I. třídy (olympijský cyklus 2022–2024)

Kurzy: 

 • Fyzioterapie
 • Předzávodní a závodní holky 5 až 8 let
 • Individuální lekce


Kontakt: 722009552 / pavlina.ram@outlook.cz

Pája je bývalou gymnastkou a nyní trenérkou, rozhodčí a fyzioterapeutkou, specializující se na sportující mládež. Bakalářský program fyzioterapie studovala na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a Magisterský program fyzioterapie na FTVS UK. Absolvovala kurzy Tejpování, Psychologie ve sportu a Problematiky ramenního kloubu. Ve fyzioterapii se specializuje především na práci s dětmi od 3 let a mládeží. Terapeutické jednotky pro děti jsou vedeny formou hry a doplňovány cvičením v pestrém prostředí s různými cvičebními pomůckami. Pro dospělé vytváří pohybové programy, kompenzující každodenní stereotypní aktivitu. Dokáže také doporučit vhodné doplňky stravy pro optimalizaci vnitřního prostředí těla po zranění a doplnění potřebných vitamínů. Jako fyzioterapeutka se zúčastnila mistrovství světa juniorů v Györu 2019 a Světového poháru v Paříži 2019 ve sportovní gymnastice.
Současně je trenérkou sportovní gymnastiky závodních holek. Dále nabízí individuální lekce sportovní gymnastiky a také lekce gymnastiky v kombinaci s fyzioterapií, během kterých vybírá základní prvky gymnastiky a kombinuje je s mobilizačními a stabilizačními cviky, které zajistí optimální zátěž lidského těla. Také realizuje skupinové lekce základní gymnastiky pro florbalisty i jiné sportovce, kteří chtějí zlepšit vnímání svého těla a nové poznatky využít v jejich oblíbeném sportu.
Pokud máte zájem o fyzioterapii, lekci gymnastiky, či konzultaci v oblasti doplňků stravy, neváhejte Páju kontaktovat.

Bc. Robert Sivoň

Narozen: 1999
Kvalifikace: Fitness trenér B + WCO certifikace level 1 & 2

Kurzy: 

 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 775691336 / rob.sivon@seznam.cz

Od čtyř let se pohybuje ve sportu. Závodně se věnoval 13 let fotbalu za Sk Sigma Olomouc a reprezentaci ČR do 17 let. Mezi největší úspěchy patří kvalifikace na mistrovství Evropy a mistr České republiky dorostenecké ligy. Později se začal zabývat všestranným rozvojem silových schopností v různých sportovních odvětvích: gymnastika, kalistenika, vzpírání a úpoly. V roce 2022 ukončil bakalářské studium na UK FTVS v oboru kondiční trenér.

Matylda Sirovátková

Narozena: 2004
Kvalifikace: Asistent trenéra (od 15ti let)

Kurzy:

 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)


Kontakt: 602330420 / matylda.sirovatkova@seznam.cz

S gymnastikou Matylda začala v pěti letech, kdy v rámci školky chodili na gymnastiku. Tam se jí gymnastika natolik zalíbila, že už u ní zůstala.
Baví jí především práce s dětmi, a proto neváhala s výběrem střední školy. Momentálně studuje střední odbornou školu pedagogickou Evropská na Praze 6 – obor předškolní a mimoškolní pedagogika a jako specializace u ní zvítězila didaktika tělesné výchovy. Matylda si také v letošním roce udělala trenérské minimum – Asistent trenéra (od 15ti let).

Michaela Staňková

Narozena: 2006
Kvalifikace: Asistent trenéra (od 15ti let)

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 725492929 / miska.stanek@gmail.com

Míša se aktivně věnuje sportovní gymnastice. Již 5 let závodí za GYMPRU – Gymnastickou akademii Praha. V roce 2021 se zúčastnila například MČR ve sportovní gymnastice v Ostravě (listopad 2021) nebo mezinárodních závodů v Belgii (říjen 2021) a je členkou prvoligového družstva GYMPRY. V současnosti se mimo svých tréninků věnuje trénování malých gymnastek. Trenérská práce jí baví, ráda předává své zkušenosti a sleduje pokroky svých svěřenkyň.

Dříve se věnovala také plážovému volejbalu, účastnila se několikrát mistrovství republiky a dalších mezistátních turnajů a to jako reprezentantka Beachklubu Ládví.

Míša jinak studuje víceleté gymnázium v Praze, momentálně v 5. ročníku. Mezi její další koníčky patří běhání a plavání. Míša si také v letošním roce udělala trenérské minimum – Asistent trenéra (od 15ti let).

Jitka Kroutilová

Narozena: 2002
Kvalifikace: Trenér III. třídy

Kurzy:

 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 774397497 / Jituska.Kroutilova@seznam.cz

Jitka se věnuje sportovní gymnastice od 5ti let. V 6 letech se začala věnovat i klasickému tanci nebo-li baletu, který ji dal skvělou průpravu do gymnastiky. Na střední škole zavítala i do moderního a společenského tance, který se u ní stal srdcovou záležitostí. Již v 15 letech začala pomáhat s trénováním sportovní gymnastiky v Chomutovském oddíle. Dále také baletu a vyučovat v tanečních.
Sportovní gymnastiku považuje za základ všech sportů, proto ji v trénování baví nejvíce. Má vystudované sportovní gymnázium v Karlových Varech a v současné době je v 1.ročníku bakalářského programu se zaměřením na tělocvik a zeměpis na Fakultě tělesné výchovy a sportu.

Romana Vaňhová

Narozena: 2004
Kvalifikace: Asistent trenéra (od 15ti let)

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 601125434 / romana.vanhova@gmail.com

Už od mala má Romča velmi ráda všelijaké sporty (bruslení, plavání, cyklistiku, zimní sporty…) a mimo to i hudbu – 12 let hraje na klavír.
Postupně od dětství zkoušela více sportů, a nakonec se dostala přes Sokol a balet až ke sportovní gymnastice, která u ní jednoznačně zvítězila. Od 11 let se věnovala gymnastice a šplhu na laně. Závodila v nižší výkonnostní úrovni (3× se účastnila MČR kategorie C a v roce 2019 zvítězila na oblastním přeboru hl. m. Prahy). Přesto, že si nyní cvičí pro radost, stále na sobě pracuje a ráda by se ještě účastnila závodů.
Líbí se jí práce s dětmi, právě proto studuje na střední pedagogické škole a jejím plánem je vystudovat pedagogickou fakultu s oborem tělesná výchova nebo FTVS. V budoucnosti se vidí ve školství, ale zároveň by ráda zůstala u trénování gymnastiky. V roce 2021 absolvovala školení Asistenta trenéra (pro trenéry od 15ti let).

Tereza Slavíčková

Narozena: 2004
Kvalifikace: Asistent trenéra (od 15ti let)

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 607627161 / slavickovatereza8@gmail.com

Terka začala se sportovní gymnastikou v pěti letech v TJ Pedagog Modřany. Ve 12ti letech s gymnastikou skončila a začala se věnovat volejbalu. Po dvou letech se jí ale zastesklo po gymnastice a vrátila se k ní zpět. Gymnastiku Terka dělala vždy hlavně pro radost. Od 14ti let pomáhá na příměstských táborech a tam si uvědomila, že ji baví práce s dětmi. Baví ji učit je novým věcem a sledovat jejich pokroky. Zde v GYMPŘE může spojit svůj oblíbený sport s něčím, co ji naplňuje. V roce 2021 absolvovala školení Asistenta trenéra (pro trenéry od 15ti let). V současné době studuje na gymnáziu Písnická.

Natálie Freslová

Narozena: 2005
Kvalifikace: Asistent trenéra (od 15ti let)

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 775557990 / naty.freslova@gmail.com

Natálku přivedl ke gymnastice její taťka, a jak jinak, než trochu náhodou, stejně jako její mladší sestru. Naty se gymnastice stále věnuje a v roce 2021 se zúčastnila Mistrovství ČR kategorie C, kde obsadila pěknou 20.příčku. Na druhém stupni základní sportovní školy se intenzivně věnovala atletice. Nyní studuje na střední pedagogické škole Futurum po které by ráda pokračovala na vysoké škole s podobným zaměřením. V roce 2021 absolvovala školení Asistenta trenéra (pro trenéry od 15ti let). Po ukončení studia by se ráda věnovala trénování malých gymnastek intenzivněji a na vyšší úrovni.

Bc. Filip Matejzík

Narozen: 1996
Kvalifikace: Trenér III.třídy (Bakalářské studium FTVS UK – specializace gymnastické sporty)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)
 • Gymnastická přípravka
 • Lekce pro dospělé
 • Individuální lekce (gymnastika, akrobacie, kalistenika)


Kontakt: 734865720 / Fmatejzik@gmail.com

Filip se většinu svého života věnuje individuálním sportům. V gymnastice závodil do svých 15i let a znovu se k její nezávodní formě vrátil při studiu na FTVS UK, které zakončil v roce 2020 v oboru Tělesná výchova a sport. K jeho nejoblíbenějším sportům patří samozřejmě gymnastika, dále box, kalistenika a jízda na všelijakých prknech počínaje snowboardingem, přes skateboarding až k windsurfingu – vodnímu sportu, kterému se věnuje od malička a získal v něm i instruktorskou licenci. Filip v naší gymnastické hale trénuje mladší závodní kluky, gymnastickou přípravku a také lekce gymnastiky pro dospělé. V jeho individuálních lekcích nabízí tréninky Kalisteniky (=posilování s vlastním tělem) a gymnastiky jak pro děti, tak pro dospělé. Zároveň se mimo halu angažuje jako trenér gymnastické přípravy fotbalového klubu SK Slavia Praha pro U12-U15.
 

Adéla Měrková

Narozena: 2001
Kvalifikace: Trenér sportovní gymnastiky III. třídy
Rozhodčí parkour Třídy A

Kurzy: 

 • Individuální lekce gymnastiky a parkouru


Kontakt: 608516404

Áďa zasvětila celý svůj život sportovní gymnastice a v podstatě lze říci, že vyrostla v tělocvičně. Od roku 2013 do roku 2018 byla členkou reprezentačního družstva ČR v gymnastice a nyní se jen přesunula do České parkourové reprezentace, kde se stále aktivně účastní závodů na světové úrovni. Její úspěchy ve sportovní gymnastice jsou například účast na Mistrovství Evropy v Rumunsku v roce 2017, účast ve finále na prostných na Světovém poháru v Kataru, kde nakonec obsadila 7. příčku a také je několika násobnou mistryní ČR ve sportovní gymnastice. Mezi své největší úspěchy v parkouru řadí 2. místo na Světovém poháru ve Francii, 2. místo na Urban Games v Maďarsku a 3. místo na Světovém poháru v Bulharsku, také je mistrní ČR v parkouru z roku 2019 a 2020.

V současné době není pouze trenérkou sportovní gymnastiky, ale již třetím rokem působí v parkourovém klubu GPFC, kde trénuje skupinky malých parkouristů.

Ve svém dalším sportovní rozvoji pokračuje na Fakultě tělovýchovy a sportu, kde získává nové informace a zkušenosti v oblasti sportu, které se jí budou hodit v jejím trenérské životě. Jak sama říká, sportem žije a neskutečně ji naplňuje a baví předávat své zkušenosti dál svým svěřencům.

Kromě toho, že si v životě přeje být úspěšnou trenérkou, která napomáhá dětem i dospělým, plnit si své akrobatické sny, jejím velkým cílem je, stát se profesionální kaskadérkou a pracovat ve filmovém průmyslu. Aktuálně nabírá nové kaskadérské zkušenosti na natáčení akčního filmu v Maroku.

Vendula Měrková

Narozena: 2001
Kvalifikace: Trenér sportovní gymnastiky III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní A výběr holek (5–8 let)
 • Gymnastická přípravka (5–14 let)
 • Individuální lekce gymnastiky a parkouru


Kontakt: 774741389 / vendy.merkova@seznam.cz

Venďa se věnuje sportovní gymnastice od svých 4 let. Začínala s gymnastikou ve svém rodném Šumperku. Od roku 2013 se stala členkou reprezentačního týmu ČR a v této době také přestoupila do TJ Bohemians Praha. Ve sportovní gymnastice získala řadu úspěchů, od domácích soutěží, kde je několikanásobnou mistryní české republiky, až po mezinárodní soutěže, kde k jejím největším úspěchům patří 7. místo na bradlech a 6. místo na prostných na světovém poháru v Kataru. Dále účast ve finále čtyřboje na mistrovství Evropy v Bernu 2016 a v Cluji 2017. Po skončení gymnastické kariéry se začala věnovat parkouru, kde se opět jako členka reprezentačního týmu účastní domácích i světových soutěží. K jejím parkourovým úspěchům patří účast ve finále na světových pohárech a Urban games.
I když se nyní závodně věnuje jen parkouru, spoustu svého volného času tráví ráda v gymnastické tělocvičně.
Jejím snem vždy bylo stát se dobrou trenérkou a tento sen si nyní plní. Vendy má na starosti nejmenší závodní a předzávodní holčičky.
Práce s dětmi ji velice baví a s nadšením předává své mnohaleté gymnastické zkušenosti.

Mgr. Daniel Radovesnický

Narozen: 1994
Kvalifikace: Trenér II.třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)
 • Individuální lekce


Kontakt: 734857845 / daniel.radove@seznam.cz

Dan je stále aktivní reprezentant ČR ve sportovní gymnastice, který se během své kariéry zúčastnil 8× mistrovství Evropy, 5× mistrovství světa, prvních Evropských olympijských her v Baku v roce 2015, několika světových pohárů a stal se finalistou víceboje Evropských olympijských her mládeže v Trabzonu v roce 2011. Je několikanásobným mistrem ČR ve víceboji i na jednotlivých nářadích. S německým týmem StTV Singen se v roce 2018 probojoval do nejvyšší německé ligové soutěže (1. Bundesliga). Se skupinou „Showproject“ (Společně s Martinem Konečným) se dostal do finále soutěže Das Supertalent 2014, semifinále America´s Got Talent 2015 a s touto skupinou vystupoval v několika prestižních převážně německých, ale například i čínských nebo francouzských televizních pořadech a akcích. V roce 2022 úspěšně dokončil své magisterské studium na pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.
Trenérství se věnuje od roku 2014. Vychovávání a trénování sportovních gymnastů vnímá jako jeho vysněné povolání :)

naši partneři:

za podpory: