Martin Konečný

Narozen: 1984
Kvalifikace: Trenér II.třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)

Martin je dvojnásobným olympionikem (Peking 2008 a Londýn 2012), mistrem a vícemistrem Evropy, držitelem 12 titulů pro absolutního mistra ČR v šestiboji. V roce 2005 vytvořil světový rekord v počtu tzv. tkačevových přeletů na hrazdě. Za dobu své kariéry závodil v několika světových velkoklubech za všechny můžeme jmenovat například německý Bayern Mnichov. Po celou kariéru Martina doprovází trenér Olda Otava.
 
Martin je zakladatelem GYMPRY. Trénování se věnuje již 10 let, nejprve vedl individuální tréninky pouze pro dospělé, ale brzy ho začala bavit i práce s dětmi. Na trénování dětí ho nejvíce baví jejich spontánnost. Motivací jsou Martinovi pokroky jeho svěřenců z kterých má vždy radost. Nyní už jeho svěřenci patří k nejlepším v ČR a přivezli už řadu medailí z Mistrovství ČR.

Kompletní výsledky

Mgr. Aneta Morysková

Narozena: 1992
Kvalifikace: Trenér I.třídy
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – holky (7 – 12 let)
 • Individuální lekce

Aneta se sportovní gymnastice věnovala 13 let a několikrát se účastnila Mistrovství ČR. Díky kvalitní gymnastické průpravě se ji dařilo i v jiných sportech. Dva roky se věnovala akrobatickému lyžování, ale nakonec zvítězila atletika – skok o tyči a tak v roce 2009 přešla do Prahy do skupiny Zdeňka Lubenského. Anet je od dorosteneckého věku členkou reprezentačního týmu ČR. V mládežnických kategoriích se stala několikrát mistryní ČR jak na dráze tak v hale. V kategorii do 22 let pak startovala ve finále Mistrovství Evropy v Tallinnu a v roce 2015 na seniorském Mistrovství Evropy v Praze. Její osobní rekord má nyní hodnotu 430 cm.
 
Sportovní gymnastika pro ní však zůstala srdcovou záležitostí, hlavně díky přátelům, které v tomto sportu poznala. Rozhodla se tedy věnovat trénovaní malých gymnastek a i s nimi už slaví první úspěchy na republikové úrovni. Trenérské práci se věnuje více jak 10 let a má na ní nejraději její různorodost.

Barbora Morysková

Narozena: 1997
Kvalifikace: Trenér III. Třídy (dokončuje trenérskou kvalifikaci II. Třídy na FTVS a současné navštěvuje I. Ročník právnické fakulty)

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika – předzávodní holky (5 – 9 let)
 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5 – 12 let)
 • Individuální lekce
 • Rozhodčí III. třídy

Pokud ji neuvidíte v gymnastické hale pravděpodobně brázdí svahy některého zimního sportovního centra, nebo si užívá skoky a polety ve snowparku. Taktéž pro ní se totiž gymnastika, které se věnovala 10 let stala skvělým základem a odrazovým můstkem do světa „velkého“ sportu. Bára závodí na snowboardu a mezi její úspěchy patří například titul vicemistryně ČR ve freestyle snowboardingu.
 
Sportovní gymnastice se věnuje po celou dobu své snowboardové kariéry a jak sama říká získala díky ní výbornou stabilitu a schopnost dobře se orientovat ve vzduchu při tricích, zejména těch s rotací.
 
Na dětech se Báře líbí jejich pozitivní energie. Trénování vnímá jako smysluplný způsob aktivního odpočinku. Nyní se Bára věnuje především studiu – je ve třetí ročníku FTVS a zároveň v prvním ročníku na Právnické fakultě v Praze a také byla vybrána do kurzu sportovní diplomacie pořádané Českým olympijským týmem.

Bc. Kristýna Opočenská

Narozena: 1993
Kvalifikace: Trenér II. třídy (dokončuje nejvyšší trenérskou třídu na FTVS)
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika A – holky (5 – 12 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Gymnastická školička (3 – 5 let)
 • Individuální lekce
 • Joga
 • Lekce pro dospělé
 • Školení trenérů

Kristýna se věnuje sportovní gymnastice již 19 let. Začínala ve svých 5ti letech na TJ Slovan Praha a později působila 9 let při SG Bohemians Praha. Několikrát po sobě se stala Přebornicí Prahy a v roce 2014 se stala Mistryní ČR v kategorii ženy B. Ve sportovní gymnastice závodila také v německé Bundeslize.
Dále je vícenásobnou Mistryní ČR v teamgymu a mezi její další sportovní úspěchy patří účast na Mistrovství Evropy teamgym v letech 2010–2012.
Ve svých 18ti letech začala trénovat malé gymnastky a trenérské činnosti se věnuje dodnes. Má licenci jako trenérka sportovní gymnastiky II. třídy a rozhodčí III. třídy. Vede také kurzy akrobacie pro dospělé a provádí lektorskou činnost pro začínající trenéry.
Svoje trenérské obzory si rozšiřuje i v Německu, kde krátce působila jako trenérka sportovní gymnastiky ve Frankfurtu, také absolvovala i několik školení pro trenéry SG.
Studuje Fakultu tělesné výchovy a sportu v Praze. Kromě gymnastiky má ráda plavání a skoky do vody a je vedoucí mezinárodního skautského tábora.

David Helekal

Narozen: 1996
Kvalifikace: Fittness trenér B
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika B / C – holky (8 – 14 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Kruhové tréninky a kalistenika
 • Individuální lekce

Opravdový šplhoun našeho trenérského týmu je David. Závodně se věnuje olympijskému šplhu, v této disciplíně se pravidelně účastní mistrovství české republiky. Nejcennějším umístěním je stříbrná medaile a tedy titul vicemistra ČR ve šplhu do 4,5 metrů.
Skvělým doplňkovým cvičením pro jeho hlavní disciplínu je kalistenika, tedy cvičení s vlastní váhou těla a samozřejmě gymnastika. I když je srdcem i duší sporťák, nemá úplně rád soutěžení, spíše se věnuje všeobecnému tělesnému rozvoji, zajímavé proto je že absolvoval například zápas v boxu, nebo závody ve vzpírání. Děti na gymnastice trénuje třetím rokem a stejně tak si rozšiřuje vzdělání na FTVS UK.

Lenka Proksová, DiS.

Narozena: 1982
Kvalifikace: Trenér III. Třídy

Kurzy:

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Capoeira

Lenka získala pozitivní vztah k pohybovým aktivitám již na základní škole, kde dlouhodobě navštěvovala kroužek moderní gymnastiky, bavilo ji skloubení hudby a pohybu. Toto jí zůstalo do dospělosti, kdy si vyzkoušela více sportovních aktivit, nakonec však zakotvila u brazilské capoeiry, která právě kombinuje hudbu s akrobatickými prvky a bojovým uměním. Kromě tréninků Lenka spolupořádá capoeirové kempy. U tohoto sportu si uvědomila důležitost rozvoje pohybových schopností prostřednictvím sportovní gymnastiky, začala se tedy věnovat učení tréninkových metod, aby je mohla zařadit do svých lekcí. Jak sama říká je ráda, že díky akademii GYMPRA dostala šanci tyto schopnosti u dětí rozvíjet v gymnastické přípravce a vybavit je důležitými základy do budoucího sportovního života.

Klára Hadrbolcová

Narozena: 1992
Kvalifikace: Trenér III. třídy
Rozhodčí III. třídy

Kurzy: 

 • Závodní gymnastika C – holky (8 – 14 let)
 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5 – 12 let)
 • Individuální lekce

S gymnastikou Klára začínala ve 4 letech v TJ Bohemians Praha. Byla v žákovské reprezentaci a v roce 2007 se dostala do juniorské reprezentace. Nej­větším úspěchem bylo, když se v roce 2010 zúčastnila Mistrovství světa v Rotterdamu. Na světovém poháru v Ostravě se dokonce dostala do finále na prostných (5.místo) a na přeskoku (7.místo). Na kontě má i mnoho účastí na mezinárodních závodech. Je více – mistryní České republiky ve víceboji z roku 2010 a také několikanásobnou medailistkou z Mistrovství ČR družstev. Českou republiku také reprezentovala v roce 2008 na Mistrovství Evropy v teamgymu v Gentu.
Kláru nyní na plno zaměstnává její 4 letá dcerka Zuzka i proto se zase vrátila zpátky ke gymnastice. V roce 2019 si Klára rozšířila kvalifikace na rozhodčí III. třídy a také trenérskou licenci.

Mgr. Marek Goldman

Narozen: 1986
Kvalifikace: Trenér II. třídy sebeobrana a II.třídy gymnastika a thajský box

Kurzy: 

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Závodní gymnastika – kluci (předzávodní – 5–7 let)
 • Individuální lekce
 • Vedoucí sportovních a příměstských táborů

Marek vystudoval pedagogickou fakultu univerzity v Hradci Králové obor tělesná výchova a základy techniky. V současné době učí osmým rokem tělesnou výchovu, sebeobranu, zdravotní tělesnou výchovu, fyzioterapii a kineziologii na Střední zdravotnické škole Ruská v areálu Vinohradské nemocnice. Profesi zdědil po otci a ve sportovním prostředí se pohybuje od dětství. Působí jako táborový vedoucí a na studiích pracoval jako animátor pro děti cestovní kanceláře Fischer v zahraničí. V mládežnických kategoriích nahlédl do ligového fotbalu. Dnes se věnuje kontaktním sportům, je trenérem sebeobrany a thajského boxu. Hlavní trenérskou náplní je gymnastika a práce s mládeží, která dle jeho slov tvoří pohybový základ pro všechna sportovní odvětví.

Mgr. Jakub Šiman

Narozen: 1995
Kvalifikace: Trenér III. třídy gymnastika a III. třídy tenis

Kurzy: 

 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce

Jakub se stal trenérem GYMPRY už během svých studií na UK FTVS obor tělesná výchova a sport. V dětství se věnoval úpolovým sportům, které poté rozšířil o všeobecně rozvíjející programy, včetně základů gymnastiky. Následně se rozhodl jít cestou sportovních her a zhruba 8 let hrál rugby. Zároveň u něho vznikla vášeň pro tenis, která nakonec zvítězila nad vším ostatním. Společně s tenisem mu znovu začala být blízká gymnastika, zejména pro její všestranné působení na tělesnou zdatnost a velkou pohybovou různorodost. Jakub díky spojení trenérského přístupu z tenisu a gymnastiky prosazuje radost a nadšení z pohybu, nezbytné překonávání překážek v tréninku a vhodné výchovné působení.

Bc. Martin Černá

Narozena: 1996

Kurzy:

 • Gymnastická školička (3–5 let)
 • Gymnastická přípravka (5–12 let)
 • Individuální lekce


Martina začala se sportovní gymnastikou po vzoru její maminky již ve 4 letech, krátce dělala zároveň s gymnastikou i balet, ale nakonec ji osud zavedl ke sportovnímu aerobiku. V deseti letech se stala členkou dnes již několik let nejúspěšnějšího klubu v ČR – Fitness centra Báry a Hanky Šulcové. Na závodní ploše byla Marťa k vidění jak v kategorii trio, tak i single a fitness grande. Právě v kategorii fitness grande dosáhla se svým týmem největších úspěchů, mezi které patří dva tituly mistryně světa. První titul kadetské mistryně světa vybojovala v roce 2008 v moskevské Dubně, druhý – juniorský, pak v roce 2013 v Bělehradě. Dále se může ze stejné kategorie pochlubit čtyřmi zlatými medailemi z Mistrovství České republiky, jedním stříbrem a dvěma bronzy z Mistrovství Evropy a třemi tituly druhé vicemistryně světa.

Po ukončení závodění a nástupu na vysokou školu se opět rekreačně začala věnovat gymnastice. Nezávodní děti trénuje již třetím rokem a ráda by do budoucna začala i s trénováním závodních dětí. Kromě trénování zvládá v rámci studia ještě jezdit jako instruktor na kurzy přežití v přírodě, jako instruktor na seznamovací kurzy pro nastupující prváky na ČZU a aktivně se podílí na organizacích akcí v rámci studentské organizace iZUN.eu.

Mgr. Svatava Kopáčková

Narozena: 1979
Kvalifikace: Trenér III. třídy

Kurzy:

 • Závodní gymnastika A – kluci (5 – 12 let)


Sváťa s gymnastikou začala ve třech letech, stejně jako s krasobruslením. Ke sportovní gymnastice Sváťu přivedla její teta, která je zároveň také gymnastickou trenérkou v Jihlavě a ke krasobruslení se Sváťa dostala díky své mamince, která byla také po celou dobu její trenérkou. Po ukončení gymnastiky a krasobruslení se začala Sváťa věnovat trénovaní jak holek, tak i kluků. Sváťa je absolventem FTVS UK v oboru tělesná výchova a sport v kombinaci s biologií. Oblíbeným koníčkem kromě trénování dětí je především cestování, nejoblíbenější destinací je Kuba. Sváťa se nyní věnuje především trénování kluků. Sváťa má dvě děti Klárku a Davídka, které již několik let závodí za GYMPRU.
Sváti oblíbené motto: „Co mě nezabije, to mě posílí“ :)

Jana Jodasová

Narozena: 1962

Kurzy:

 • Baletní příprava závodních holek

Výuce baletu se Jana začala věnovat v Baletní přípravce Národního divadla pod vedením Naděždy Sobotkové (1970–1973). V letech 1973–1981 navštěvovala Státní konzervatoř. V roce 1981 nastoupila do baletního souboru Národního divadla. Tančila ve všech premiérách klasického i novodobého repertoáru. V řadě baletů ztvárnila i sólové role.
Od 1. února 1998 začala pracovat jako pedagožka Baletní přípravky ND. Za dobu svého působení vychovala řadu malých talentů. S platností od 1. ledna 2011 byla jmenována uměleckým šéfem Baletu ND do funkce vedoucí Baletní přípravky ND, kde plně navázala na dřívější tradici, ale založila i nové, např. velmi úspěšnou tradici výročních představení. Jana rovněž připravila a vedla své žačky v úspěšných představeních baletu ND jako jsou např. Zlatovláska, Louskáček, či La Sylphide / Napoli a mnoho dalších. V posledních několika letech působí rovněž v Baletním studiu Trio, s kterým dosáhla řady úspěchů v různých soutěžích. S našimi gymnastkami Jana spolupracuje již 6 let. Baletní příprava je nedílnou součástí jejich celkového projevu na nejrůznějších soutěžích.

Bc. Pavlína Rampouchová

Narozena: 1997
Kvalifikace: Trenér III. třídy gymnastika, Fyzioterapie

Kurzy: 

 • Fyzioterapie
 • Předzávodní a závodní holky 5 až 8 let
 • Individuální lekce

Pája je bývalou gymnastkou a nyní trenérkou a fyzioterapeutkou, specializující se na sportující mládež a dospělé. Bakalářský program fyzioterapie studovala na fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze a momentálně pokračuje v magisterském studiu na FTVS UK. Současně je fyzioterapeutkou sportovních gymnastů, se kterými se zúčastnila mistrovství světa juniorů v Györu 2019 a Světového poháru v Paříži 2019. Dále je trenérkou sportovní gymnastiky a ve svých terapiích zařazuje prvky propojující pohyb, mobilitu a flexibilitu. V rámci terapeutických jednotek se zaměřuje na uvolnění měkkých tkání, obnovu rozsahu pohybu v kloubech, tlumení bolesti pomocí pohybové terapie, protažení zkrácených svalů, prevenci zranění a korekci pohybového projevu. Propojení prvků fyzioterapie a sportovní gymnastiky umožňuje vyváženou aktivaci svalů celého těla. Pokud máte bolesti či jiné problémy s pohybovým aparátem, neváhejte se objednat.
Nabízené služby:
• Rekonvalescence po zranění
• Obnova rozsahu pohybu
• Kompenzační cvičení
• Tejpování
• Stabilizační cvičení
• Regenerační masáže
Kontakt: E-mail: pavlina.ram@outlook.cz; Tel.: +420 722009552
Cena: 350 Kč/30 minut (členové GYMPRA), 550 Kč/30 minut (veřejnost)

naši partneři:

za podpory: